fbpx
Credit: Maxim Dupliy | מקסים דופליי

מידע שימושי

ירושלים רגילה למבקרים ומוכנה בשבילך. עכשיו הגיע הזמן להתכונן לירושלים!

ריכזנו עבורכם כמה טיפים מהירים על דברים הכוללים שפה, מזג אוויר, כללים באתרים דתיים, שבת, תנועה, בטיחות וביטחון ותקשורת. הוספנו גם בהצעות שלנו לגבי מה לארוז (אך היה סמוך ובטוח, תוכל לקנות את מה שאתה צריך בשדה התעופה או בכל חלק מרכזי בירושלים).

שפה

לישראל שלוש שפות רשמיות: עברית, ערבית ואנגלית. רחובות ירושלים מלאים במהגרים ותיירים דוברי אנגלית, ולא תהיה לך בעיה להסתדר. במקומות סיור וברוב החנויות והמסעדות יש צוות השולט באנגלית. יתר על כן, שלטי רחוב כולם מתורגמים לאנגלית. בנוסף, תשמעו הרבה רוסית, צרפתית וספרדית. מה לארוז: מילון, אבל רק אם אתה רוצה לעבוד על העברית או הערבית שלך. אם אתה מעדיף לדבר באנגלית, יהיה לך בסדר גמור בירושלים.

מזג אוויר

בישראל יש למעשה שתי עונות: קיץ (ללא גשם) וחורף (עונת הגשמים). הקיץ הוא ממאי עד ספטמבר, והוא מאופיין יבש וחם, כשהחום מגיע לשיאו ביולי / אוגוסט. עונת החורף היא בדרך כלל מנובמבר עד מרץ, עם תנאים קרירים ורטובים וטמפרטורות שמגיעות מדי פעם לקיפאון. שלג הוא נדיר. מזג האוויר בעונות הביניים של האביב (אפריל) כמו גם בסתיו (אוקטובר) יכול ללכת לשני הכיוונים. מה לארוז: מעיל חורף טוב והגנה מפני גשם לספטמבר-אפריל, וז'קט קל או לזמנים שאינכם בטוחים במזג האוויר. במהלך הקיץ, הלילות יכולים להיות קרירים אז ארזו שרוול ארוך ובחורף ארזו שכבות לימים חמים יותר.

שעות עבודה

תחום השירות בירושלים פתוח בימים ראשון עד שישי, וביום שישי נסגר מוקדם יותר לקראת שבת. ימי ראשון - חמישי שעות העבודה נוטות להיות כדלקמן: חנויות / מסעדות / אטרקציות: נפתח בסביבות 9-10 בבוקר עד לסגור 19-21, תלוי. חנויות מכולת: בסביבות 08:00-22:00. בנקים: בדרך כלל בין השעות 08:30-13:00 וכן פתיחה מחודשת בחלק מימות השבוע מסביבות 16-18. מכונות כספומט פועלות 24/7.

תיירות

מכיוון שירושלים היא מרכז מרכזי בתיירות, יש מגוון מדהים של סיורים לבחירתכם. בדקו: סיורי יום בירושלים, סיורי ים המלח והמצדה המדהימים, סיורי נצרת ועוד

הגינות באתרים דתיים

האזורים הדתיים בירושלים כוללים את העיר העתיקה, כל בית כנסת, כנסייה או מסגד, וכמה שכונות חרדיות כמו מאה שערים. באזורים אלה, מתאים לנשים להיות מכוסות זרועות, וללבוש שמלות או חצאיות (חצאית יכולה להיות מכנסיים עטופות בבד). גברים צריכים ללבוש שרוולים ארוכים ומכנסיים. כמו כן, בדרך כלל זוגות נמנעים מלגעת במקומות אלה. מה לארוז: גברים - מכנסיים / חולצות שרוול ארוך; נשים: חצאית (ניתן לעטוף) וחולצה ארוכה או כיסוי.

שבת וחגים

השבת היהודית והחגים היהודיים מתחילים לפני השקיעה, ומסתיימים כעבור 25 שעות, כשעה לאחר השקיעה. בגדול באזורים היהודיים, העיר נסגרת והכינוסים עוברים בעיקר לבתי כנסת ובתים. עם זאת, תעשיות גדולות שומרות על פעילות (כולל מלונות) עם שינויים מסוימים בכדי לקיים את חוקי השבת. לדוגמא, מכיוון ששימוש בחשמל הידני אסור על פי ההלכה היהודית בשבת, מכניסים טיימרים למעליות, תנורי חימום ותנורים אפייה. עם זאת ישנם כמה מוזיאונים, בתי קולנוע, מסעדות וברים שנותרו פתוחים. שירותי החירום נשארים בתפקוד מלא. אם אתה זקוק למוצרי מכולת או חנויות בתי מרקחת, אתה יכול לנסות את האזורים הלא יהודיים בעיר העתיקה או במזרח ירושלים. כמו כן, אין תחבורה ציבורית בשבת, אך תאי מוניות כן פועלים. לכן, אין טעם לחכות בתחנת אוטובוס אלא אם כן אתה מחכה שם למונית! ניתן להזמין מונית גם בטלפון. רוב הכבישים נשארים פתוחים, למעט כמה שכונות חרדיות, כך שאם אתה נוהג בשבת, תצטרך לקחת את זה בחשבון. מה לארוז אם משתתפים בסביבת שבת או ארוחות: גברים - מכנסיים / חולצות שרוול ארוך; נשים: חצאית או שמלה וחולצה או כיסוי עם שרוול ארוך.

טיפ/תשר

בישראל שירותי המלצרים בישיבה במסעדה מקבלים 10-15% מהחשבון הכולל. בדלפקי השירות אולי תראו כוס טיפים, אך אין חובה. בשירותי מוניות אין צורך בטיפ, אולם ניתן לבחור לעגל ולא לקבל כסף קטן.

להישאר בקשר: טלפון ואינטרנט

קל לשמור על קשר בעת ביקור בירושלים. אם אתה מביא את הטלפון הנייד שלך, בדוק את השכרת כרטיס ה- SIM באופן מקומי, מכיוון שהוא עשוי להיות זול יותר מאשר הסדרת השימוש באמצעות חברת הטלפונים הניידים הביתית שלך. אינטרנט אלחוטי שופע במסעדות רבות ובמרכזים חיצוניים, כמו גם ברוב המלונות, ובתי קפה אינטרנט נפוצים באזורים פופולריים. למידע נוסף, ניתן לעיין בדף שלנו באינטרנט ובטלפונים בירושלים. מה לארוז: הטלפון הנייד והמחשב הנייד שלך, עם מטענים, אם תרצה בכך.

מכשירי חשמל

השקעים הם בעלי שיניים עגולות והווריאציה עם שלושה פינים, אם כי שני שיניים גם עובדות, כך שתלוי בהתקן החשמלי שלך, ייתכן שתצטרך מתאם תקע. ישראל פועלת על 220 וולט AC, כמו באירופה, ולכן מכשירי 110 וולט (בדרך כלל מארה"ב) יזדקקו לשנאי. מה לארוז: שנאי 110-220 (אם מבוסס ארה"ב), ומתאמי תקע. אלה ניתן לרכוש בקלות בשדה התעופה או ברוב חנות האלקטרוניקה גם כן.

חוקי תנועה

הישאר ערני, מכיוון שהישראלים ידועים בנהיגה מהירה. יחד עם זאת, חוקי התעבורה למעשה זהים לכל מדינה מערבית, למעט מעברי חצייה שבהם מכוניות צריכות לעצור רק אם הולך רגל כבר התחיל לעבור.

ביטחון ובטיחות

למען ביטחון האישי, יש לנקוט באמצעי זהירות ככל התייר, אף על פי שירושלים שומרת על אחוז פשיעה נמוך. סביר להניח שתרגיש בטוח כמו בכל מדינה מערבית - מבקרים בירושלים אומרים שזה בכלל לא דומה למה שאתה עשוי לראות בתקשורת. יחד עם זאת, זה נורמלי שיש מאבטחים פרטיים בכניסות לרוב המקומות והחנויות, ושוטרים או צבא שמפטרלים באזורים מרכזיים. קרא עוד על שירותי בטיחות וביטחון וחירום. מה לארוז: שקית דרכון בתוך החולצה, וארנק שמתאים לכיס הקדמי.

מידע קשור

מתכננים את הטיול ומחפשים סקירה כללית של ירושלים?

בודק...